Вадя Ротор – офіційний сайт / з 2008 / The official web-site – Vadia Rotor

Головна (Новини)

ART-ФОРУМ

Нова Русь

ФОРУМ НР

Окультна космософія

ФОРУМ ОК

VADЯFILM & VADЯMUSIC

Копия 003.jpg

Вадя Ротор – Транспортний дзайн

auto&archi - Головна

Автомобілі

Архітектура – будинки

Архітектура – комплекси

ФOTOграфії

ІГРИ

! Ювелірні прикраси !

Фан-клуби

 

Бізнес-планер - BusinessGlider

Цей 6-місний планер не має аналогів у світі. Він покликаний стати більш доступною альтернативою персональним турбогвинтовим літакам бізнес-класу, таким, як Piaggio Avanti P180 і Carbon Bird 200, притому будучи дешевшим за них у рази. Він обійдеться покупцям навіть дешевше за 4-місний персональний літак Cessna 350, притому що може дати Вам більше:

 

більше простору: у кабіні 6 місць!

більше свободи: можна летіти і з вимкненим мотором, осідлавши висхідні повітряні потоки

більше комфорту: так, у нього практично нема звукоізоляції, але вона йому не потрібна, бо BusinessGlider оснащений не ДВЗ, а електродвигуном

жодного забруднення довколишнього середовища: планер може заряджатися від розетки, а може – від сонячних батарей, розміщених на крилах, таким чином будучи абсолютно автономним літальним апаратом, який не залежить від кількості палива і може знаходитись у повітрі завдяки висхідним потокам і сонячній енергії – тобто у повній гармонії з природою!

 

рендери планера для сайту.jpg

 

Пустий планер важить 700 кг, максимальна злітна вага – 1450 кг (вантажопідйомність 750 кг). Розмах крил – 25 метрів, їхня площа – 30,5 м², видовження (параметр, від якого залежить аеродинамічна ефективність планера) – 20,5. За попередніми розрахунками, аеродинамічна ефективність має скласти 38,5 (тобто планер може, опустившись вниз на кілометр, пролетіти при цьому вперед 38,5 км), навантаження на крила (параметр, від якого залежить здатність планера осідлати висхідні потоки) – від 26,3 до 47,54 кг/м² у залежності від кількості людей на борту.

 

рендери планера для сайту (2).jpg

 

Легкий безколекторний електродвигун постійного струму розвиває пікову потужність 100 кВт (КПД 93%, її він може розвивати протягом 30 секунд – чисто для відриву від землі при старті або якщо буде потреба у максимально швидкому наборі висоти), звичайну потужність 80 кВт (КПД 94%, її він може розвивати протягом 10 хвилин, що достатньо, аби набрати висоту), потужність тривалого режиму – 60 кВт (КПД 95%, її мотор може розвивати протягом тривалого часу).

За кабіною розташований блок літій-полімерних акумуляторів ємкістю 120 ампергодин – цього вистачить на 18 хвилин роботи електродвигуна потужністю 80 кВт. Врахована і така особливість літій-полімерних батарей, що вони старіють, і через 2 роки (незалежно від режиму експлуатації) мають уже біля 80% ємкості – але навіть у такому разі для цього планера вистачить цієї ємкості на 15 хвилин роботи двигуна з потужністю 80 кВт (тобто з полуторним запасом над можливостями двигуна).

Також на крилах і хвості планера розташовані сонячні батареї Boeing-Spectrolab C3MJ+ (КПД 39,2%) загальною площею 32 м², які можуть запасати акумулятор 12,54 кіловатами електроенергії на годину, коли сонячно – а сонячно буде практично завжди: планер може літати над хмарами, над погодою.

Робоча напруга в мережі – 270 вольт, сила струму – 370 ампер (при піковій потужності двигуна), 296 А (при 80 кВт) або 222 А (при 60 кВт).

 

рендер з відкритими дверима для сайту.jpg

 

рендери планера для сайту (1).jpg

 

рендери планера для сайту (2).jpg

 

У цьому розділі скоро будуть опубліковані наступні проекти:

 

Двоповерхові вагони поїздів

Для досягнення максимальної ефективності пасажироперевезень і максимального комфорту пасажирів.

Проект двоповерхового купейного вагону габаритними розмірами 2640х322х522 см.

 

Круїзний катер

Проект круїзного катера шириною 100 дюймів (254 см), довжиною – 250 (635 см) з просторою каютою.